Schalke 04, 15 Yıllık Sponsoru Olan Rus Şirket Gazprom'la Sözleşmesini Sonlandırdı!
banner reklam
Schalke 04, 15 Yıllık Sponsoru Olan Rus Şirket Gazprom'la Sözleşmesini Sonlandırdı!
Bundesliga 2'de mücadele eden Almanya'nın köklü kulüplerinden Schalke 04, Rus enerji şirketi Gazprom'la olan sponsorluk anlaşmasını sonlandırdığını duyurdu. Schalke 04, 2007 yılından bu yana sponsoru olan Gazprom'dan yıllık yaklaşık 9 milyon Euro civarında gelir elde ediyordu. Bundesliga'ya çıkmaları halindeyse bu gelir 15 milyon Euro bandını bulacaktı.

Kulüp, resmi olarak duyurdu

Kulüpten yapılan resmi açıklamada, ''Schalke 04 Yönetim Kurulu, kulüp denetleme kurulunun onayıyla, Schalke 04 ve Gazprom arasındaki ortaklığın anlaşma süresi sona ermeden bitirilmesine karar verdi'' ifadelerine yer verildi. Schalke 04 yöneticilerinin, ana sponsor olan Gazprom'un yetkilileriyle görüşme yaptıkları ve konuya ilişkin ayrıntılı bilgilendirmenin ilerleyen zamanlarda yapılacağı aktarıldı.

Alman futbol kulübü, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri saldırısının ardından 24 Şubat günü formasındaki Gazprom göğüs reklamını kaldırma kararı almıştı. Schalke 04 ve Gazprom arasındaki sponsorluk iş birliği ise 2007 yılından bu yana aralıksız bir biçimde sürüyordu.

Benim ismim Emre, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde okuyan 19 yaşında bir öğrenciyim. Kendimi sadece sinema alanında tutmayıp mesleğimle ilgili kişisel gelişim sağlayabilmek metin yazarlığı, fotoğrafçılık, grafik tasarım üzerine çeşitli eğitimler aldım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://trnet.tv/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları