Ünlü Oyuncu Sermiyan Midyat tutuklandı mı?
banner reklam
Ünlü Oyuncu Sermiyan Midyat tutuklandı mı?
İstanbul'da birlikte yaşadığı eski kız arkadaşı Sevcan Yaşar'ı (30) darp ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 'kasten yaralama' suçundan verilen 1120 TL adli para cezasını ödemediği için hakkında yakalama kararı çıkarılan oyuncu Sermiyan Midyat (46), tiyatro oyunu için geldiği Malatya’da gözaltına alındı. Adliyeye götürülen Midyat, para cezasını ödedikten sonra serbest bırakıldı.

"SERMİYAN MİDYAT İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE MALATYA"

Bu akşam tek kişilik tiyatro gösterisini sahnelemek üzere uçak ile Malatya'ya gelen oyuncu Sermiyan Midyat, Erhaç Havalimanı’nda polis tarafından gözaltına alındı. İstanbul Kadıköy’de birlikte yaşadığı eski kız arkadaşı Sevcan Yaşar'ı darp ettiği iddiasıyla İstanbul Anadolu 25'inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada ‘kasten yaralama' suçundan verilen ve kesinleşen 1120 TL adli para cezasını ödemediği için hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Sermiyan Midyat, Malatya’da bulunan Akçadağ Adliyesi’ne götürüldü. 1120 TL para cezasını ödedeyen Sermiyan Midyat serbest bırakıldı.

Sermiyan Midyat, para cezasını ödedikten sonra Twitter hesabından paylaşım yaptı. Twitter paylaşımında, “Dostlar uçakta beni görüp de hayal kuran bir işgüzar dedikodusuyla Haber yapan araştırmacı gazeteciler gözaltına alındığımı yazmış, Merak buyurmayın, gayet göz önündeyim. Harç parası yatmamış vergi dairesine. Asayiş berkemal, akşama Sermiyan Midyat ile görüşmek üzere Malatya” ifadelerini kullandı.

Sermiyan Midyat Kimdir? Nerelidir?

Sermiyan Midyat, 02.12.1974 yılında Ankara Çankaya'da dünyaya gelmiştir.

Tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol alan oyuncu Sermiyan Midyat'ın anne ve babası kürt kökenlidir. Doğduğu yer Ankara'da 7 sene kalmış daha sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşmiştir. 1998 yılında sınavla girdiği Nöbetçi Tiyatro'da (Ortaoyuncular) Ferhan Şensoy, Derya Baykal, Rasim Öztekin ve Tuncel Kurtiz'den tiyatro eğitimi alan Sermiyan Midyat, 1993 yılından 1996 yılına kadar Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde akademik tiyatro eğitimi gördü.

1994 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünde üç yıl okuduktan sonra, ayrılarak İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptı. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak görev yaptı. Daha sonra, Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay gibi ustalarla çalıştı.

Birçok dizi ve filmde görev alan Midyat, Emret Komutanım dizisinde Arıza Hamza rolüyle dikkatleri üzerine çekti.

Mustafa Cecelinin seslendirdiği Limon Çiçekleri ve Özcan Denizin seslendirdiği Kalp Yarası şarkılarının sözleri Sermiyan Midyat'a aittir.

Yönetiği Filmler:
Ay Lav Yu Tuu, Bir Baba Hindu, Hükümet Kadın 2, Hükümet Kadın, Ay Lav Yu

Rol aldığı filmler: Oyuncular
Ay Lav Yu Tuu, Bir Baba Hindu, Anasının Oğlu, Hükümet Kadın 2, Kalbim Seni Seçti, Ay Lav Yu, Polis, Kırık Kanatlar, Banyo, Pardon, Şarkılar Seni Söyler, Bizim Otel

Mesleğimden ötürü olsa gerek yeni konular hakkında araştırma yapıp bilgi edinmeyi seviyorum. Gündem ve güncel haberler oldukça dikkatimi çekiyor ve haberleri takip ediyorum. Hazırladığım içeriklerle trnet.tv üzerinden siz okuyucularla buluşmaktan keyif alıyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://trnet.tv/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları