Memur ve Emekliye Müjde! Ek Zam Kanun Teklifi Mecliste Kabul Edildi
banner reklam
Memur ve Emekliye Müjde! Ek Zam Kanun Teklifi Mecliste Kabul Edildi
Milyonlarca memur ve emekliyi yakından ilgilendiren maaşlara ek zamları ile ilgili kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunca kabul edildi. İşte merakla beklenen kanun teklifinin detayları;

Memur ve Emekli Maaş Zam Farkı Ne Zaman Yatacak?

TBMM Genel Kurulunda memur ve emekliye ek zam, kademeli doğal gaz satış fiyatı belirlenmesi düzenlemelerini de içeren Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı KHK'da Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Şimdi herkesin kafasında Memur ve emekli maaş zam farkı ne zaman yatacak? sorusu var.

TBMM Genel Kurulu’nda memur ve emeklilerinin maaşlarını, Bireysel Emeklilikte devlet katkısına yönelik düzenleme içeren teklif kabul edildi. Teklifle, en az emekli maaşı 2 bin 500 TL olacak. Kamu memur ve emeklilerinin ücretlerine toplam yüzde 30.95 artış yapılması öngörülüyor.

Meclis'te kabul edilen memur ve emekli ek zam teklifi sonrası ödemelerin yapılacağı tarihle ilgili henüz açıklama gelmedi. Ek zamların şubat ayında mı ya da daha önce mi yatırılacağı henüz kesinleşmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanacak takvim ile ödeme tarihlerinin netleşmesi bekleniyor.

Bireysel Emeklilik Ürünlerine Haciz, Tedbir ve İhtiyati Tedbir Konulamayacak!

Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Yasayla, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'nda değişiklik yapılıyor. Buna göre, banka nezdindeki yabancı ülke merkez bankalarına ait para, alacak, mal, hak ve varlıklar haczedilemeyecek, üzerlerine ihtiyati tedbir veya ihtiyati haciz konulamayacak.

Vergi kanunları uyarınca iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan davalarda, dava konusu tutarın yüzde 50'si oranında teminat alınmadan yürütmenin durdurulması kararı verilemeyecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://trnet.tv/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları