Kafelerde Bir Kahve Alıp Saatlerce Oturma Devri Kapanıyor
banner reklam
Kafelerde Bir Kahve Alıp Saatlerce Oturma Devri Kapanıyor
İstanbul’da bazı kafe ve restoranlar oturma süresi sınırı ve fiyat sınırı uygulamaya başladı. Bu yeni uygulamaya vatandaşlar tepki gösterdi.

Müşterilerin az para vererek kafede daha fazla vakit geçirmesini önüne geçmek isteyen bazı restoran sahipleri, ilk siparişe 30 TL şartı getirdi. Ayrıca 6 saat içerisinde ikinci sipariş verme zorunluluğu da getirildi. Restoran sahipleri bu uygulamanın bir hatırlatma olduğunu söylese de vatandaşlar psikolojik baskı olarak nitelendirdi. Türkiye'de artan enflasyon nedeniyle hem vatandaş hem de esnaf ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşanıyor. İstanbul'da bazı restoran ve kafe sahiplerinin bu uygulamayı hayata geçirmesi ise tepki çekti. İşletmeciler ise tepkilere karşılık ikinci siparişi vermeden saatlerce oturan müşterilere hatırlatma da bulunmak için bu notları koyduklarını kronometre tutmadıklarını belirtti.

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi Gazetecilik Anabilim Dalı Yeni Medya bölümünde yüksek lisansımı tamamladım. Mesleğimde daha da ilerleyebilmek ve kendimi geliştirmek amacıyla grafik tasarım, seo, internet reklamcılığı gibi pek çok eğitim aldım. Akademik alandaki çalışmalarım hala devam etmekte. Yazılarımla trnet.tv platformunda sizlere buluşacağım.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://trnet.tv/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları