Türkiye'nin Sosyal Televizyonu Yükleniyor

Type to search

Blog Genel

Hayatı Eve Online Sığdırın

TRNET TV Şub 18

Evde kaldığımız süre içerisinde her zaman yapmakta olduğumuz birçok aktiviteyi yapamıyoruz. Evet, en azından internet var diye kendimizi bilgisayara veriyoruz ama nette takılmak da bir yere kadar değil mi? Güzel haber, aktivitelerinize kaldığınız yerden devam edebilmeniz için birçok site ve kurum sizi yalnız bırakmıyor, evlerinize geliyorlar.

Google Arts & Culture’la gezin.

Google Arts & Culture sayesinde Eyfel Kulesi ve Tac Mahal gibi birçok olağanüstü yapıyı evinizden yüksek çözünürlüklü olarak incelemek mümkün. Google’ın dünyanın önde gelen birçok müzesiyle yaptığı iş birliği ile ortaya çıkan bu platform sayesinde; kendinizi New Delhi’de Tac Mahal’i izlerken ya da Sydney Opera Binası’na nazır dolaşırken hayal etmek bile evden çıkmış gibi hissetmenize yardımcı olabilir!

Platformun en ilginç özelliklerinden biri ise art-selfie özelliği. Bu özellik sayesinde kendi fotoğrafınızı çekip yükleyerek, tarihte resmedilmiş portreler arasından size en çok benzeyenlerini bulma şansınız bile oluyor.

Opera ve orkestraları izleyin.

Viyana Devlet Operası’ndan sonra, Metropolitan Operası da internet yayınına geçti. “Nighltly Met Opera Streams” başlığı altında ücretsiz yayına geçen Met Opera, her akşam 19:30 (EST)’da canlı yayına başlıyor. Her performanstan 20 saat sonra kayıtları internet sitesinden izlemeniz mümkün!

Sadece Metropolitan değil, Seoul Filarmoni OrkestrasıPortland Barok OrkestrasıBudapeşte Festival OrkestrasıRoyal Opera House ve Paris Operası da online yayına başlıyor. Ücretsiz olarak internet sitelerinden takip edebileceğiniz konser, opera ve bale gösterilerini takip edebilirsiniz.

 

Tiyatro gösterimlerinin bir parçası olun.

Sadece opera ve bale gösterilerini değil, tiyatro oyunlarını da evinizde izleyebilirsiniz! Napoli San Carlo Tiyatrosu, oyunlarını online olarak bizlerle paylaşıyor.

Ülkemizde Kültür ve Turizm Bakanlığı; Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatroları ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın geçmiş performanslarını Youtube üzerinden paylaşıyor. Sadece bakanlık değil, Tiyatro Ak’la KaraBoğaziçi Üniversitesi OyuncularıBornova Belediyesi Şehir TiyatrosuTiyatrohaneTiyatro Pangar ve Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu gibi birçok topluluk da geçmiş performanslarını tiyatroseverler ile paylaşıyor.

 

Evde spor egzersizleri yapın.

Spor yapmak için dışarı çıkmanıza gerek yok! Sadece Youtube üzerinden ulaşabileceğiniz videolar değil. Artık birçok oluşum Instagram üzerinden canlı yayın yaparak sporu evimize getiriyor. Öncelikle yogayla. Birçok şehirde bulunan Yogakioo, evlerimizden çıkmamamız için her gün Yogakioo ve Yogakioo Dergi hesaplarından farklı eğitmenler ile yoga dersi veriyor.

Sadece yoga değil; zumba, pilates, hatta kardiyoyu bile canlı yayında yapabilirsiniz! Ankara Şehir Kulübü ve Sweaters Community ve dahası. Ankara Şehir Kulübü hesabından yoga, pilates ve workoutlara katılabilir, ZOOM uygulaması ile zumba yapabilirsiniz! ZOOM ile zumba nasıl yapılıyor derseniz, webcam ile derse katılabilirsiniz. Böylece zumba yaparken eğitmen sizi de görebiliyor, hep beraber eğlenceli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Sweaters Community sayesindeyse yoga ve workout’lara katılarak sporunuza evde devam edebilirsiniz.

 

Online workshop’lara katılın.

Sweaters Community sizi sadece spora yönlendirmiyor, aynı zamanda kendinizi geliştirmenize yardımcı olmak için birçok workshop da düzenliyor. Farklı meditasyon şekilleri ve sağlıklı yaşam önerileriyle evde kalmaya destek veren eğitmenleri, dakikalar içinde kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlıyor. Sadece Sweaters Community değil, Kendine Has da “Evde Kal Fest” adı altında birçok etkinlik düzenliyor. İç mekan için bitki düzenlemelerinden tutun, hamburger yapımına kadar birçok etkinliğe canlı olarak katılabilir; canlı yayını kaçırırsanız IGTV üzerinden daha sonra da izleyebilirsiniz.

 

Evde konser keyfini yaşayın.

Artık birçok sanatçının da üzerine basa basa #evdekal çağrısı yaptığı şu dönemlerde, onlar da dinleyenleriyle buluşmak için Instagram’ı tercih ediyorlar. Birer saatlik küçük konserlerle akşamları keyfinize keyif katabilirsiniz. Sanatçıların kişisel hesaplarının yanı sıra Kendine Has, Redbull ve Birlikte Güzel hesapları üzerinden yapılan konserleri takip edebilirsiniz.

 

Kaynakça: https://www.themagger.com/online-aktivite-onerileri/

Tags:
Sonraki İçerik

You Might also Like

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *