Türkiye'nin Sosyal Televizyonu Yükleniyor

Type to search

Blog Editörün Seçimi Finans Güncel Haberler

Dogecoin’de Elon Musk Etkisi Sürüyor! Dogecoin Nedir? Dogecoin Yükselişe Geçti…

TRNET TV Nis 16

Geçmiş dönemlerde yatırım aracı olarak altın ve döviz kullanılırken şimdilerde kripto para oldukça revaçta. Bitcoin ile hayatımıza giren kripto paralar günümüzde bir çok alt coiniyle de oldukça talep görüyor. Son günlerde en çok konuşulan alt coinlerden biri de Doge Coin. Elon Musk’un tweetinden sonra tekrardan yükselişe geçen Doge Coin sosyal medyanın gündemine oturdu. Doge Coin Nedir? İşte Doge Coin’de Elon Musk etkisi ve detayları…

Elon Musk’ın Dogecoin Tweeti

Elon Musk'ın Dogecoin Tweeti

Dogecoin, Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’un Twitter paylaşımının ardından yeniden yükselişe geçti.Elon Musk, İspanyol ressam Joan Miro’nun bir eserini “Doge Barking at the Moon” ifadeleri ile paylaştı. Tweet’in ardından Dogecoin neredeyse yaklaşık yüzde 12 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.Dogecoin şu dakikalarda, 0,297242 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin Nedir?

Dogecoin Nedir?

Dogecoin, Portland, Oregon’dan IBM yazılım mühendisi Billy Markus ve Bitcoin‘den daha geniş bir demografiye ulaşabilecek bir dijital para birimi oluşturmak için yola çıkan Adobe yazılım mühendisi Jackson Palmer tarafından ortaklaşa kuruldu. Ayrıca diğer kripto paraların tartışmalı geçmişinden uzaklaşmak öncelikli hedefleri oldu. Dogecoin resmi olarak 6 Aralık 2013’te piyasaya sürüldü ve ilk 30 gün içinde Dogecoin.com sitesinde bir milyondan fazla ziyaretçi trafiğini geçti.Ocak 2014’te Dogecoin’in işlem hacmi, Bitcoin ve diğer tüm kripto para birimlerinin toplamını kısa bir süre içinde geride bıraktı ancak piyasa değeri Bitcoin’in büyük ölçüde gerisinde kaldı. Başlangıçta Dogecoin, her bir blok madenciliği için alınan rastgele bir ödül içeriyordu ancak Mart 2014’te bu davranış daha sonra statik bir blok ödülüne çevirildi.2017’den 2018’in başına kadar olan kripto para zirve savaşı sırasında Dogecoin, 7 Ocak 2018’de 0,017 dolar zirvesine ulaştı ve toplam piyasa kapitalizasyonunu 2 milyar USD’ye yaklaştırdı.Temmuz 2020’de Dogecoin fiyatını 1 dolara çıkarmayı amaçlayan bir TikTok trendinin ardından yükseldi.

KAYNAK: ONEDIO
Tags:

You Might also Like

1 Yorumlar

  1. Taha 16 Nisan 2021

    Kripto paralar geleceği şekillendirecek hükumetleri devre dışı bırakacak

    Cevapla

Yorum Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *